Покрівельні роботи
Покрівельні роботи
Професіонали розділяють терміни «дах» та «покрівля». У першому випадку, як правило, мається на увазі вся конструкція, яка охоплює весь дах будинку, тоді як покрівля - це покриття, що захищає будівлю від негативного впливу атмосферних опадів, ультрафіолету та інших факторів. Відповідно, покрівельні роботи включають весь комплекс будівельних заходів щодо будівництва даного структурного елемента, у тому числі процес підготовки.
Список необхідних робіт може відрізнятися, залежно від конкретної категорії покриття (металочерепиця, бітумна черепиця, композитна черепиця тощо). При цьому довіривши покрівельні роботи професіоналам, ви можете розраховувати на дотримання всіх правил і норм покрівельних робіт. Крім того, хороші фахівці завжди зможуть зробити правильний розрахунок та комплектацію матеріалами, виконати точні виміри, а також ревізію чи обслуговування вже існуючої покрівлі.
Приклад монтажу металочерепиці
Порядок виконання покрівельних робіт
Основні етапи покрівельних робіт
Підготовчі роботи
На цьому етапі створюється та продумується сам проект Вашого даху. Дах складається не тільки з покриття, яке завжди знаходиться на увазі - ця конструкція набагато складніша і включає в себе і паро і теплоізоляцію, яка допоможе Вам з комфортом пережити не одну зиму у Вашій оселі. Також складається кошторис витрат, до якого зазвичай входять такі основні статті: пароізоляція, теплоізоляція, конструкція, що несе, водовідвідна система і, звичайно ж, транспортні витрати і сама робота. Сучасний ринок надає безліч різних матеріалів, серед яких обов'язково знайдеться відповідний саме Вам.
Монтаж несучої конструкції
Один із найважливіших етапів при будівництві будинку. Саме від надійності несучої конструкції даху залежатиме Ваш комфорт восени та взимку. Якщо ж проект несучої конструкції буде виконаний неправильно, або її монтаж здійснено недбало - вже в першу зиму Ви відчуєте гостру необхідність перебудовувати або добудовувати ці конструкції. Основні матеріали, які застосовуються для зведення таких конструкцій – це дерево (брус чи дошки) та оцинкована сталь. Якщо Ви маєте можливість звести несучу конструкцію зі сталі - робіть це сміливо, тому що такий каркас не схильний до корозії, йому ні по чому зимові холоди і проливні осінні дощі.
Монтаж водовідвідної системи
Дуже важливо ще на етапі проектування даху відразу продумати водовідведення, тому що його відсутність може скоротити термін служби Вашого даху в рази. Сучасні технології та дизайн легко впишуть будь-який водовідведення в будь-яку стилістику екстер'єру Вашої оселі. Існує 2 види водовідведення – лінійна система та точкова система. Вибір повинен бути обумовлений самою конструкцією даху - плоска або похила, багаторівнева або навпаки, а так само вибір залежить від самих навантажень на дах.
Пароізоляція та утеплення
Всі знають, що тепле повітря має властивість підніматися нагору, а холодне – прямувати вниз. Саме тому покрівля має добре тримати тепло всередині та не пускати в будинок холодне повітря з вулиці. Для вирішення таких завдань завжди слід передбачати утеплювачі, які також існують різних розмірів, складів та форм. Пароізоляція дозволяє підтримувати в будинку необхідний режим вологи, від якого, зрештою, залежатиме термін служби внутрішнього оздоблення, конструкцій з дерева, що несуть, і т.д.
Монтаж покрівельного покриття
Цей етап найбільш приємний для ока, тому що створює видимість завершення будівництва Вашого будинку. На цьому етапі слід дуже уважно перевірити роботу команди ваших монтажних спеціалістів. Не полінуйтеся та уважно вивчіть дах на предмет стиків, щілин та нерівностей. Найменша неточність може зіпсувати те, заради чого Ви так довго працювали.
Структура "покрівельного пирога" для металочерепиці
Найвищий шар – покрівельний матеріал. Він захищає від зовнішніх впливів, має не пропускати воду, сніг, вітер, витримувати можливі пошкодження градом або птахами. Додатково дах може заглушувати шуми, частково виконувати функцію теплоізоляції.
Покрівельний матеріал спирається на обрешітку – суцільну або у вигляді рейок. Під нею робиться контробрешітка для внутрішньої вентиляції. Справа в тому, що пари так чи інакше проникають під покрівельний простір, можуть конденсуватися, і щоб вода вивітрювалася, потрібен вентиляційний зазор.
Обрешітка спирається на стропила - головний несучий елемент покрівельного схилу. Залежно від нахилу даху та навантаження їх розташовують на відстані від 06 до 15 м.
У проміжки між стропилами укладають теплоізоляцію, найчастіше це мінеральна вата. Вгорі вона покрита плівкою гідроізоляції, щоб не намокала від підпокрівельного конденсату, а знизу розташований шар пароізоляції.
Гідроізоляційна плівка буває кількох видів. Звичайна – не пропускає воду та пари, але потребує невеликого зазору з утеплювачем для вентиляції. Дихаюча плівка захищає утеплювач від води зверху, але пропускає пару знизу. Її кладуть прямо на утеплювач. Нарешті, антиконденсатні плівки мають додатковий шар, що поглинає вологу, яка поступово випаровується.
Структура "покрівельного пирога" для бітумної черепиці
Сучасні матеріали м'якої покрівлі помилково ставлять в один ряд із добре відомим руберойдом. Але це не зовсім паравільно. Якщо в ньому бітумом просочений неміцний картон, то в бітумній покрівлі основу складає склотканину або поліестер. Зверху наноситься шар базальтової крихти. Бітумна черепиця на порядок технологічніша і довговічніша.
М'яку черепицю відрізняє легкість, простий монтаж, вона добре протистоїть дощу та вітру, поглинає звук. Для м'якої покрівлі склад покрівельного пирога той самий, що й інших типів, але решетування роблять суцільну – з дощок, фанери, ОСП. Іноді роблять подвійну решетування - спочатку на крокви кладуть перший розріджений шар дощок, слідом суцільний шар фанери або ОСП.
Якість сучасних матеріалів дозволяє навіть бюджетним варіантам даху легко простояти без ремонту 10 років і більше – потрібно лише правильно підібрати та зібрати складники скатної покрівлі.
Супутні товари для вашої покрівлі
Гідроізоляція
Шар гідроізоляції допоможе, по-перше, захистити дах від конденсату та згодом від протікання. З іншого боку, гідроізоляційні матеріали рятують від капілярного проникнення талої води у зимовий період. Ця небезпека виникає, коли на скатних покрівлях довгий час лежить сніг чи лід.
Пароізоляція
Пароізоляція, оберігає підпокрівельний простір та шар утеплювача, тільки не від конденсату та капілярної вологи, а від теплого вологого повітря, що утворюється усередині приміщення. Пароізоляція виконує роль перешкоди для теплого вологого повітря.
Водостічні системи
Завданням водостічної системи є збирання води з поверхні покрівлі, з наступним відведенням у дренажну систему або на ґрунт. Якщо фасад фасаду не має водостічної системи, відбувається інтенсивне накопичення вологи між швами в просторі кладки, що може привести покрівельний пиріг в непридатність.
Утеплювачі
Утеплення даху необхідно для виключення втрат тепла з приміщень в зимовий час та перегріву в літню спеку та підтримання оптимального загального температурного режиму. Одним із найкращих рішень є - "мінеральна вата". Для мінеральна вата має високі теплоізоляційні та звукоізоляційні якості.
Софіти
Софіти використовують для підшивки козирків, фронтонів та карнизів. З ними дуже просто працювати, тому що матеріал є досить пластичним, а про гниття або корозію можна зовсім не турбуватися. Софіт – це панель, функціональне призначення якої полягає у додатковій вентиляції покрівлі.
Мансардні вікна
Мансардне вікно – вікно спеціального пристрою, призначене для розташування на покрівлі будинку з мансардним приміщенням. Мансардне вікно призначене витримувати ті ж навантаження, що і дах будівлі. Вони встановлюються безпосередньо в самий дах, скат покрівлі може бути 15 - 90 градусів.
Додаткові елементи покрівлі
Добірні елементи покрівлі (розжолобки, ковзани, куточки, карнизні планки, вітрові, відливи) – вироби, без яких монтаж металочерепиці неможливий. Виготовлені з оцинкованої сталі додаткові елементи незамінні як при проведенні покрівельних робіт, так і при будівництві в цілому.
Замовте зворотній дзвінок
Якщо у вас є питання або ви хотіли б отримати більш детальну консультацію щодо товару - будь ласка, залиште ваші дані для зворотного дзвінка.У цій категорії немає товарів.